Dog breeds

 

Vaadake meie artikleid, kust leiate kasulikku teavet koeratõugude kohta. 

0 Results ordered by

Relevance

Õppige tundma tõuge

Kas otsite head sportimiskaaslast või kedagi, keda diivanil kaissu võtta? Tähtis on valida oma elustiiliga sobiv tõug. Kui otsust langetada on raske, leidke aega teha uurimistööd. Pakume mitmeid artikleid, mis on täis tarvilikku teavet tõugude omaduste, isiksuste, elutingimuste ja ajaloo kohta. Igal tõul on eripärased omadused ning mõni neist sobib kindlasti teie ja teie elustiiliga.

Omadused ja isiksus 

Koeratõugu valides tuleb hoolikalt kaaluda füüsilisi omadusi kõrgusest ja kaalust kuni sportimisvajadusteni ning ka isiksuseomadusi. Kui soovite suurt koera, kes on rahulik ega vaja nii palju sportimist, siis sobib teile hästi basset. Kui eelistate väiksemad koeri ja tahate oma sportlikkustaset tõsta, siis proovige Jack Russelli terjerit, kelle energiatase on väga kõrge ja kes vajab palju liikumist ja stimulatsiooni. Sirvige meie tõugude profiile ja leidke isiksus, kes teile sobib. Samuti tuleb kaaluda terviseprobleeme, mis teie eelistatud tõugudel tekkida võivad, ja kahjuks leidub mitmeid tõuge, kellel esineb teatud terviseprobleeme teistest sagedamini. Tehke enne valiku langetamist kindlasti uurimistööd!

Milline tõug teile kõige paremini sobib?

Looma võtmine on suur vastutus, mis nõuab oma elustiili hoolikat kaalumist. Te võiksite endalt näiteks küsida järgmist. Kui palju aega te koerale iga päev pühendada saate? Kas teie kodu ja sõiduk sobib pigem suurele või väikesele koerale? Kas teid häirib, kui koer ajab karva? Kas teil on koertele allergilisi perekonnaliikmeid? Ja kas teil on võimalusi kutsikat õigesti koolitada ja toetada? Te peate tõugu valides kaaluma väga mitmeid asju, pidage kindlasti meeles, et otsustada ei tohi üksnes välimuse põhjal.