VÄRSKE LOOMAOMANIK

Kas tahate endale kutsikat võtta? Sirvige neid artikleid ja muutke see üleminek võimalikult sujuvaks. 

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Kutsika või täiskasvanud koera koju kojutoomine

Palju õnne! Tegite suure otsuse ja tõite koju karvase perekonnaliikme! See on küll üks elu põnevamaid elamusi, aga ka suur vastutus. See nõuab palju ettevalmistusi ja hulgaliselt koeratarvikuid. Aga enne kui hakkate poes tuulama, kaaluge järgmist. Kas te tunnete mõnd usaldusväärset loomaarsti? Kas teie kodu on loomakindel? Kas olete oma lastega läbi rääkinud, kui tähtis on koera hellalt kohelda? Need küsimused on alles algus. Tehke nimekiri kõigist vastust vajavatest küsimustest. Siis lugege läbi mõned kasulikud artiklid, et saada teavet, kuidas oma uut parimat sõpra tervitada. 

Enne koera võtmist 

Kas võtate koera varjupaigast või sõbralt, ikka tuleb enne tema kojutoomist mõned asjad ära teha. Esmalt peate veenduma, et kõik ohtlikud ja väärtuslikud asjad nagu kemikaalid, puhastusvahendid, rõivad, raamatud jne on kas majast või käeulatusest väljas. See tähendab, et kapid on lukus, lauad ja põrandad tühjad ning elektrikaablid kas silma alt ära pandud või seinte külge kinnitatud. Nagu te ilmselt juba teate, armastavad kutsikad närimist. Veenduge, et tal on selle tungi rahuldamiseks piisavalt sobivaid mänguasju – see võib teile mitu paari kingi säästa! Lisaks peate te koera väikelastele tutvustama aegamööda. Ärge kiirustage, vaid hoolitsege, et neil tekiksid iga kord koos positiivsed kogemused. Teiste loomadega on lood keerulisemad. Kui nad alguses läbi ei saa, hoidke neid eraldi ruumides ning laske neil aegamööda järjest rohkem koos olla. Jälgige loomi, kui nad koos on, kuni olete täiesti kindel, et nad saavad läbi.  

Pärast looma võtmist

Esimesed päevad pärast kutsika uude keskkonda toomist on kohanemisperiood mitte üksnes teie pereliikmetele, vaid ka kutsikale endale. Tehke tema elu mugavaks, varudes vajalikke asju (kaelarihm, jalutusrihm, toit, ase, veenõud jne). Jätke talle välja hulk mänguasju ja looge turvaline keskkond, eemaldades mürgised taimed, pannes luku taha keemilised puhastusvahendid ning pannes vannitoa prügikastid kõrgele ära. Kui te üksteisega paremini tuttavaks saate, hakkate te oma kutsika eelistusi paremini mõistma. Pidage meeles, olge kannatlik ja nautige igat hetke oma uuest sõprusest.