Mängimine ja sport

 

Leidke huvitavaid viise, kuidas hoida koer aktiivne, lugedes neid artikleid.

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Muutke sport mänguks 

Ehkki paistab, et teie koera lemmiktegevus on diivanil põõnata, vajab ta tervise hoidmiseks liikumist – nagu teiegi! Õnneks leidub hulk tegevusi, mida võite koos nautida. Abiks on nii käigud koerte jalutusväljakule kui ka pikad õhtused rattasõidud, mis toetavad tasakaalustatud ja toitainerikast toitumist – nii on tagatud teie koera terve ja õnnelik elu.

Sportimise tähtsus

Kui teie neljajalgne sõber vähe liigub, võivad tekkida tervisehädad, näiteks rasvumine. Aga see pole veel kõik. Ilma regulaarse liikumiseta koertel võivad tekkida halvad käitumisharjumused, näiteks haukumine, kaevamine või närimine. Paljud koeraomanikud on teatanud, et nende koerad käituvad paremini, kui saavad iga päev piisavalt liigutada. 

KOERTE MÄNGUASJAD JA MÄNGUD

Liikumine ei pea tähendama tülinat. See on nagu tantsimine, matkamine või rattasõit – spordiklubisse ei ole vaja minna, kui tahate pulssi üles saada. Pealegi ei huvita koeri raskuste tõstmine. Muutke sportimine lõbusaks ja mängige temaga. Alati meeldivad kepiviskamine ja köievedu. Aga kui tahate asja segasemaks ajada, siis ehitage talle takistusrada või õpetage talle uusi trikke. Kui te ilma tõttu välja minna ei saa, siis korraldage talle otsimisvõistlus. Peitke ta maiustused majja ära ja ta peab nende leidmiseks oma nina kasutama. Koerad saavad liikuda ka mänguasjadega mängides. Valida on pallid, sikutamismänguasjad, pehmed mänguasjad või maiustustega täidetud mänguasjad.