Koolitus

Olete valmis oma koera koolitama? Lugege allpool olevat infot ning artikleid selle kohta.

0 Tulemused järjestatud

Olulisus

Kuidas treenida koera

Koerad tahavad üle kõige teid õnnelikuks teha – ja seepärast nad ongi nii lihtsalt treenitavad. Enne kui alustate, tehke nimekiri põhilistest käsklustest, mida tahate talle õpetada: istu, paigal, tule, lama või ei (see kulub alati ära). Õpetage teda ka vähem haukuma, mitte toitu lunima ning kuidas kodus õnnetusi vältida. Need on täiesti tehtavad, vaja läheb vaid järjekindlust, kiitmist, aeg-ajalt maiustusi ning palju kannatust ja positiivsust. Lugege koerte treenimisnõuandeid. 

Väljaskäimise õpetamine

Kui hakkate kutsikale õpetama, et ta häda välja teeks, siis olge valmis, et alati ei tule välja. Varuge kannatlikkust ja positiivsust. See on üks tähtsamaid asju, mida peate koerale õpetama, seega alustage ajagraafiku koostamisest. Koerad on harjumuste orjad, seega viige ta end kergendama pärast sööki, mängimist, ärkamist, enne kinnipanekut ja iga kord, kui ta nuuskides urineerimiseks kohta otsib; kõik need on head ajad, mida graafikusse panna. Kui teie koer end õiges kohas kergendab, kiitke teda kõvasti. Isegi maiuspala pärast enda kergendamist motiveerib teda järgmine kord õigesti toimima. Aja jooksul õpib kutsikas ära, kuhu ja millal pissile minna. Pidage meeles, et kõik kutsikad ei ole täiuslikud. Te peate aeg-ajalt mõned loigud ära koristama. Täiendavaid treenimisnippe lugege ülaltoodud artiklitest.

Koera harjutamine seltskonnaga

Hea suhtlemise võti on tutvustada oma kutsikat võimalikult paljude inimeste, kohtade ja loomadega. Kas olete märganud, et mõned koerad kardavad habemega mehi või kinnastega inimesi? Et mõned koerad kardavad autosse minna või hauguvad iga kord, kui näevad mõnd teist koera? Neid isiksusevigu saab välja juurida suhtlemisharjutustega – eriti kui tegu on noorte loomadega. Lugege meie artikleid suhtlemisharjutustest, et saada lisateavet.